A hangulatod javítására tudatosan is használhatod az öltözködésedet! Különösen fontos lehet, olyan időszakokban, amikor például rossz a hangulatod, rossz a közérzeted, alacsony az önértékelésed, éppen semmire sem érzed magad alkalmasnak, vagy bármilyen lehangoló élethelyzetben vagy.
Ilyenkor érdemes megvizsgálni, a közérzeted.
Tedd fel magadnak ezeket a kérdéseket:
Hogyan érzem magam most?
Azután azt, hogy hogyan szeretném érezni magam?
Érted? A kettő nem ugyanaz!
Egy kényelmes leggings és a laza pulóvered lehet a megfelelő választás, ha semmi nem érdekel, maradnál az aktuális érzéseidnél, azaz megmaradsz az önsajnálatban, a rossz hangulatban és önsanyargatásban. DE, tudd, hogy lehet másképp is! Egy-két jól megválasztott ruha, feldobhatja a hangulatodat. Élénk színek, kedvenc darabok, különlegesen szép, vagy emlékezetesen jó ruháid. Tudom ez a nehezebb út, mert mozdulni kell, tenni kell magadért.
Épp ezért fontos, hogy ne helyezz túl nagy nyomást magadra. Az önkifejezésnek játékosnak és felszabadítónak kell lennie. Ha túlzottan mások elvárásaihoz próbálsz igazodni, az ellentétes hatást érhet el, és feszültséget szülhet benned. Csak a saját magadnak feltett kérdések alapján cselekedj. - hogy érzem magam? - hogyan szeretném érezni magam?
A ruháid tehát nem csupán esztétikai elemek, hanem fontos szerepet játszhatnak abban, hogyan érzed magad és hogyan lépsz kapcsolatba a világgal. Használd ki ezt a lehetőséget, és alakítsd úgy a stílusodat, hogy az a mindennapi jóllétedet szolgálja.
Hangulatot tükröző ruha: Az aktuális érzelmeidet tükröző öltözék. Tehát, ha rossz kedved van, akképpen is fogsz felöltözni.
Hangulatjavító ruha: Azok a ruhák, amelyek tudatosan/szándékosan javítják a hangulatodat. Azért öltözz fel csinosabban, hogy jobban érezd magad.
Hangulat fenntartó öltözködés: Amikor következetesen olyan ruhákat viselsz, hogy fenntarts egy pozitív érzelmi állapotot. Ehhez már egy klasszul összeállított gardrób kell, hogy bármelyik ruhád a pozitív hangulatodat segítse elő.
Cikkemet a Dr. Dawnn Karen, (New York-i Divattechnológiai Intézet professzora) a divatpszichológia úttörő kutatója, Tedex előadása alapján írtam. Dr Karen továbbfejlesztette az enclothed cognition elméletét. (Erről előző cikkemben olvashatsz itt.)
A The Times szerint „a világ első divatpszichológusa”, Dr. Karen új utakat nyitott saját területén, és saját elméleteket és kezeléseket dolgozott ki az eredeti, öltözet általi befolyásolt gondolkodás elméletre építve.
Forrás: https://www.youtube.com/watch?v=TPASqFd4I1A